Senioren zijn zeer goed gemotiveerd om gezond te leven. Niet alleen om ziekte en problemen te voorkomen, maar ook om beter te kunnen omgaan met ouderdomskwalen. Helaas ontbreekt het vaak aan goede informatie en adviezen.
60% van de 65-plussers heeft naar eigen zeggen onvoldoende kennis over gezonde voeding en 40% senioren willen weten hoe ze heel gericht kunnen bewegen en sporten. 56% van alle ouderen leest de informatie die op verpakkingen van voedselproducten staat, niet of nauwelijks. Dit blijkt uit een groot gezondheidsonderzoek onder 65-plussers, georganiseerd door de Unie KBO, de grootste seniorenorganisatie van Nederland.
De Unie KBO bepleit een landelijke gezondheidscampagne voor 65-plussers. De gezondheidswinst evenals de besparingen op zorgkosten liggen bij deze doelgroep voor het oprapen. Meer bewegen, betere voeding, gerichte voorlichting over valpreventie, voorkomen van oogaandoeningen door preventieve oogscreening en het voorkomen van medicijnvergiftiging kunnen senioren veel leed en de overheid vele honderden miljoen besparen.
bron: Unie KBO